סריטה מציגים: הקרנת טרום בכורה חגיגית של “מי מפחד מהזאב הרע”

BBW_srita

יום האהבה נגמר, אבל כשיש לנו הזדמנות להשיב אהבה, בין אם לסרט שעשה לנו את זה או לקהל הקוראים והקוראות שלנו – אנחנו לא חושבים פעמיים. וכשיש לנו הזדמנות לשלב, התוצאה היא הכותרת המפוצצת הבאה – הקרנת טרום-בכורה ארצית וחגיגית של הסרט הישראלי המצופה של הקיץ, "מי מפחד מהזאב הרע", אשר תתקיים במוזיאון תל אביב ביום ראשון ה-4 באוגוסט בשעה 19:00 בערב. הסרט יעלה לאקרנים כשבוע וחצי לאחר מכן, ב-15.8, וזו הזדמנות לא רק לצפות בו ראשונים, ולא רק להשתתף בדיון שאנחנו ננחה ובו יככבו יוצרי הסרט אהרון קשלס ונבות פפושדו, אלא גם לעשות את כל זה לגמרי בחינם. יהיו הפתעות נוספות במהלך ההקרנה, אבל כבר לגמרי התרגשתי מלכתוב את השורות האלה, ואני מקווה שהרעד באצבעות עבר גם אל מי שקרא וקראה. אז בואו ניקח יחד נשימה עמוקה, ואז אנסה להתקיל מראש כמה שאלות שאולי כבר חלפו בראשכם וראשכן.

עדכון חשוב: 6 שעות חלפו מאז פרסמנו את האירוע וכבר נגמרו לנו הכרטיסים לחלק… אתם נהדרים ואתן נהדרות, בחיי.
אם בשעה הקרובה לא תקבלו מייל אישור מהבלוג להודעה ששלחתם לנו, כנראה שהרשימה מלאה. מיילים שמודיעים על סיום העניין ישלחו בהמשך היום, לכל מי שבדיוק פספס. אם מדובר בכם או בכן, יש כמה אפשרויות להתבאס פחות:
1. להגיע בכל זאת ולקוות שיהיו מספיק מבריזים.
2. להתאפק יום אחד בלבד, עד ה-5.8, ולסור אל סינמטק חולון לאירוע טרום-בכורה בהנחיית דורון פישלר מ"עין הדג".
3. להתאפק עד ה-15.8 ולראות את הסרט בבתי הקולנוע. או לחפש טרום-בכורות נוספות.

מה זאת אומרת חינם? כמה באמת עולה כרטיס? ומה צריך לעשות בשביל להשיג אחד?

חינם זה חינם, אין צורך לשלם בכסף, אלא בנוכחותכם הפיזית באולם. כל מה שצריך לעשות, הוא לשלוח הודעה אל תיבת המייל של הבלוגsrita.blog@gmail.com – לכתוב בנושא ההודעה "מי מפחד מהזאב הרע" ובגוף ההודעה לציין את שמכם המלא. אפשר גם להוסיף על הנוסח שהצעתי כאן, אבל העיקר שנדע את מי לרשום ברשימה ושנדע שזו ההקרנה המבוקשת. 200 הראשונים והראשונות שיעשו זאת, יקבלו אימייל אישור מאיתנו המודיע כי הם ברשימה. ביום האירוע, אני אעמוד בכניסה ואוודא שכל מי שנרשם מראש והגיע – ייכנס. חשוב לציין שלכל נרשם ונרשמת ששלחו מייל מגיע אך ורק כרטיס אחד ובודד, אז אם בא לכם ללכת עם בן/בת זוג או עם חברים, ודאו שכולם שלחו מייל מכתובתם הפרטית שלהם ואף קיבלו הודעות אישור. לא הייתי רוצה להפריד משפחות בכניסה לאולם, אין לי לב לדברים האלה.

אם לא קיבלתם מייל אישור, לא נורא – מרגע פתיחת הדלתות בשעה 19:00 ועד תחילת ההקרנה ב-19:30 זה הזמן של הנרשמים והמקדימים, אבל מאחרים או מבריזים תמיד יש וכיוון שהאינטרס שלנו הוא אולם מלא עד אפס מקום, כדי שכמה שיותר אנשים יצפו בסרט שאהבנו – בדקה האחרונה נפתח את השערים לכל מי שנשאר בחוץ. כלומר, בשעה 19:30 בדיוק הרשימה מתבטלת ומספר הכסאות הריקים באולם יתמלא על-ידי האמיצים שהגיעו ללא כרטיס. מי שבכל זאת לא יצליח להיכנס מפאת חוסר מקום, ולא משום סיבה אחרת, יוכל להתנחם בעובדה שיום אחד בלבד אחר-כך תתקיים עוד הקרנת טרום-בכורה לסרט, בסינמטק חולון ובהנחיית דורון פישלר מ"עין הדג", כך שזהו למעשה שבוע הטרום-בכורות, עבור כל מי שלא יכול להתאפק יותר או פשוט מוכרחה כבר לצפות בסרט הזה.

עוד דבר שחשוב לי לציין בהקשר זה הוא שהמקומות לא מסומנים. בין 19:00 ל-19:30 האולם יתמלא בקצב שלו והדרך היחידה להבטיח את המושב בו אתם חפצים היא פשוט לבוא בזמן או מוקדם. גם אם קיבלתם ראשונים מייל אישור, יכול להיות שתשבו יותר רחוק ממה שתכננתם, במידה והגעתם דקה לתחילת ההקרנה. אך מנסיוני עם האולם במוזיאון, אין בו מקומות לא טובים (באמת, יצא לי כבר לראות שם סרט משורה אחרונה ומשורה ראשונה).

BBW_rotem

מה זה הסרט הזה? זה ישראלי? אלה הבמאים של "כלבת"? זה סרט אימה?
"מי מפחד מהזאב הרע" הוא מותחן נקמה קומי, בסגנון הקולנוע הדרום-קוריאני אם תרצו, המלא בהומור מתפרץ מצד אחד ורגעים מורטי עצבים מאידך. לא נגלה יותר מדי על העלילה, רק נגיד שמככבים בו צחי גראד כאב כאוב אשר שכל את ביתו הקטנה, ליאור אשכנזי בתור שוטר שזכה לרצח אופי ומנסה לטהר את שמו על-ידי לכידה עצמאית של האשם בחקירת רוצח סדרתי של ילדות רכות, רותם קינן בתפקיד מורה לתנ"ך שהופך לחשוד מרכזי במסע הפדופיליה הרצחנית, ובתפקידי משנה – מנשה נוינתי קלוגר, דביר בנדקקייס נאשף וגם דב'לה גליקמן הדגול שמגלם…אה…הפתעה כבר אמרנו?

הסרט מצוי כרגע בסבב פסטיבלים עולמי (שהתחיל בטרייבקה, ימשיך בבוסאן ויעצור בדרך בלונדון, ומשם יתפח לעשרות מקומות נוספים ככל הנראה) אבל לא שוכח מאין הוא בא ובהחלט ספוג בישראליוּת, שמתבטאת בעיקר בדיאלוגים ואפיוני הדמויות. מצד שני, רמת הגימור שלו היא משהו שאני באמת לא זוכר תקדים עבורו, באופן כזה שמקצץ את ההגדרה החבוטה "סרט ישראלי" לפשוט "סרט". כלומר, אנחנו יכולים רק לקוות שתאהבו את הסרט כפי רובנו אוהבים אותו, אבל קשה לי מאוד להאמין שלא תתפעלו ממנו עד מאוד, וזו כבר הבטחה.

זהו אכן סרטם השני באורך מלא של אהרון קשלס ונבות פפושדו, יוצרי "כלבת", קומדיית האימים משנת 2010 שזכתה להצלחה עולמית מדהימה וישראלית נאה. עם זאת, יש נקודות השקה בודדות בלבד בין סרטם החדש והקודם, רובן תמטיות. אז לא, זה לא "כלבת 2" וגם לא סרט אימה, לא לפי שום הגדרה שאני מכיר. אבל כן, הוא קל פחות לצפייה מפרק רנדומלי של "בארץ הקטקטים", אז כדאי לקחת זאת בחשבון.

BBW_dov

יש קולנוע במוזיאון? איפה זה? איך מגיעים?
מוזיאון תל אביב ממוקם בשדרות שאול המלך 27, בתל אביב יפו כמובן, ואם נכנסים מהכניסה הראשית שמול הרחבה הגדולה, המחברת אותו עם בית אריאלה (יש גם אגף חדש, אל תשאלו), בקומה התחתונה שלו יש בית קולנוע נהדר, שמציג בעיקר סרטי איכות. היח"צ של "מי מפחד מהזאב הרע" הואיל בטובו לסגור עבורנו את האולם להקרנה המיוחדת הזו, ואנחנו מתכננים למלא את 200 המקומות שבו בצופים וצופות נלהבים, שגם יקבלו כמה צ'ופרים נוספים.

לבאים ברכב – Waze יהיה יעיל יותר ממני (ברצינות, אתם לא רוצים לבקש ממני הוראות הכוונה בתוך העיר. כלומר, בהנחה שאתם רוצים להגיע ליעדכם) ומבחינת חנייה הייתי ממליץ על החניון של היכל המשפט הסמוך, או של הלונדון מיניסטור, או הסתמכות על המזל בהעמדת הרכב בשדרות שאול המלך, שדווקא כן מכילות מקומות חניה בודדים בכחול-לבן, ברמת העיקרון לפחות. ואם אתם ואתן כבר מגיעות ברכב, אולי תהיו נחמדים ותפרסמו הצעות לטרמפ בדף האירוע שלנו בפייסבוק? אני בטוח שמאותגרי התחבורה הפרטית יודו לכם.

לבאים באוטובוס – אם באתם מחוץ לעיר, מהרגע שהגעתם לתל אביב יש שתי אפשרויות. אם נחתתם בתחנה המרכזית, קודם כל – אני משתתף בצערכם. כדי לברוח משם נסו את קו 70 של דן או 174 של אגד מתוך התחנה, או צאו וחכו לקווים 89, 189, 289 ו-142 מאיזור לוינסקי/הר ציון. אם בחרתם בתחנה המעט-פחות-מרכזית של ארלוזורוב, זה די דומה – הקווים 70 ו-142 יעשו את העבודה, וגם 82. אפשר גם לקחת 18 עד הרבנות, לסדר שם כמה עניינים אם במקרה יש לכם, ואז לצעוד קלות אל היעד. למי שבא בכל דרך אחרת – ברגל, באופניים, ברחפת – אני מניח שתסתדרו.

bid_bad_wolves_grad

עוד שאלות?

פוסט זה פורסם בקטגוריה מפגשים, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

28 תגובות על סריטה מציגים: הקרנת טרום בכורה חגיגית של “מי מפחד מהזאב הרע”

 1. רון הגיב:

  הסרט בחסות בית המניקור והפדיקור של אהרון ונבות וגם בחסות חברות הגז

 2. תמר הגיב:

  אדיר. איזו יוזמה ברוכה.

 3. רז פורת הגיב:

  סרט טוב, פוסטר גרוע. נראה כמו DEMO של עונה לא טובה של הסופרנוס. ראיתי באקדמיה את הסרט, יש בו המון סטייל ומעט נשמה. אבל מי אמר שצריך נשמה אה? יופי של יוזמה, אנא היזהרו שלא משתמשים בכם ככלי לקידום יחסי ציבור. ושוב, מי אמר שאסור לעשות קצת יחסי ציבור? (אורון…)

  • האמת היא שזה היה רעיון שלנו ואנחנו פנינו אליהם 🙂 אבל אנחנו לגמרי עומדים מאחורי הסרט. וכן, מבקרי קולנוע צריכים לעמוד מאחורי הסרטים שמאמינים בהם ולקדם אותם. זה תמיד היה כך 🙂 אז אנחנו ממש שמחים שזה קורה.

 4. באטמן הגיב:

  נהדר, יש הגבלת גיל?

 5. גיא הגיב:

  כתבתי את זה בעין הדג ואני כותב את זה גם כאן: מישהו שראה את זה יכול לספיילר (כאן, אני מוכן לכך) עד כמה האלימות גרועה? אם זה משהו בסגנון של "סרט סרבי", "הנדל האנושי", או "רחמים" של קים קי-דוק – משהו שאני אזכר בו אחר כך סתם כך באמצע היום ואתחלחל – אני באמת מעדיף שלא לראות. אהבתי את כלבת וממש מתחשק לי לאהוב גם את זה, אבל אני מעדיף לדעת מראש…
  לתגובות: guy4261@gmail.com . תודה!

  • בלי ספוילרים. מבחינתי מדובר באלימות בסגנון טרנטינו או פארק צ'אן-ווק, אפילו אפשר להגיד האחים כהן (פארגו, ארץ קשוחה). זה לא סוג האלימות הניהיליסטית והפרובוקטיבית של הסרטים שהזכרת. אלא אלימות קולנועית, שלא רק שהיא מעוגנת בקומדיה, אלא לדעתי גם יש לה קיום אתי.

 6. איתי מנדלסון הגיב:

  מתי האירוע אמור להסתיים?
  אני ממש רוצה להגיע, ואם זה נגמר בשעה שעדיין אפשר לתפוס רכבת, אז מעולה!

 7. עידו הגיב:

  מגניב ביותר. כבר קיבלתי כרטיס 🙂 רק שאלה אחת: מתי הסרט עצמו אמור להסתיים? כי אני גר במקום די בעייתי מבחינת אוטובוסים והאוטובוס האחרון מת"א לאיפה שאני גר זה ב-22:00.

 8. יובל אדר הגיב:

  חבל לי שאני טס לחול דווקא בשבוע שאתם מקרינים את הסרט שאני הכי מחכה לו הקיץ וגם עוד סרט בפרויקט של סרטים מחוץ לזרם ( ודווקא רחמים לעומת הסרטים הקודמים שהיו נהדרים אבל לא נכנסתי לגמרי לתוכם נשמע בדיוק כמו כוס התה שלי).

 9. grossli הגיב:

  אחלה יוזמה! תודה על הכרטיס 🙂

 10. נועה הגיב:

  נהניתי לקרא את הפניה הקבועה הן לנשים והן לגברים לאורך כל הטקסט. זה אמנם הערת שוליים שכזו אבל נעים מאד לקרא, בתור בחורה שלרוב לא נתקלת בהפניה שכזו . תודה וחיזוק חיובי ומקווה להצליח להשתחל לתור ב4.8 ..

 11. רווית פניגזון הגיב:

  פה נרשמים ?

 12. זאב הגיב:

  שאלת הגעה קטנה:
  אני מגיע מהצפון ברכבת. גוגל מפות מציע לרדת או בסבידור מרכז או בשלום (עזריאלי), ומשם לקחת אוטובוס שייקח 10-15 דקות, או ללכת ברגל 15-20 דקות. מה הדרך הכי מהירה?
  תודה! (על התשובה ועל הכרטיסים כמובן)

  • תלוי מתי מגיע האוטובוס ובנכונות שלך ללכת בחום של תל אביב (ועדיף לדעתי בכל מקרה לרדת בסבידור, אבל זה לא הבדל גדול)

  • מצטרף אל עופר. אם אתה רוצה להיות תלוי בעצמך, ולא בזמנים לא אמינים של אוטובוסים פנים-תל-אביביים, פשוט לך ברגל קצת מנמיר והרבה משאול המלך – והגעת תוך רבע שעה (גם מאוד קשה לטעות בדרך). אבל אם אתה לא רוצה להגיע מותש מהחום, נסה את אחד הקווים שציינתי בפוסט, אבל נסה לתזמן אותם מראש וקח בחשבון אי דיוקים.
   (אתה בא מהצפון? מרגש!)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s